Sponsorluklar ve Yayınlar

Enerji, maden ve havacılık alanındaki araştırma ve inceleme eserlerinin basımına destek veren Ciner Grubu, sosyal sorumluluk kapsamında birçok örnek projeye sponsorluk yapmıştır.
Ülkemiz kültür hayatına katkılarımız, kitap-dergi yayınları ya da sponsorlukları ile sürdürülmektedir. NPQ (New Perspectives Quarterly)/Türkiye adlı derginin Türkçe baskısının, ana sponsorluğu uzun yıllar Ciner Grubu tarafından yapılmıştır.

Ülkemizde madencilik ve enerji sektörlerinde öncü kuruluş olmanın verdiği sorumlulukla, başta bu sektörler olmak üzere diğer iş alanlarımızdaki sektörlerin sorunlarına değişik alanlardaki katkılarla desteğimiz sürdürülmektedir.

Ciner Grubu, yine ülkemiz kültür hayatına katkılar kapsamında; araştırma ve inceleme içerikli kitapların sponsorluklarına da büyük önem vermektedir. Bu maksatla Türk havacılık yayınlarında, ülkemizdeki bir boşluğu doldurmak için, büyük inceleme ve araştırmaların mahsulü olan “Türk Havacılık Kronolojisi” adlı kitabı ve kitaba ait CD’yi Türk kültür hayatına katmış ve diğer yayınlarıyla da katmaya devam edecektir.

Ayrıca Selanik’te bulunan Atatürk’ün doğduğu eve ait “Atatürk’ün Evi” adlı tanıtıcı bir kitap, evi ziyaret eden turistlere dağıtılmak üzere hazırlanarak, Selanik Başkonsolosluğu’muza hediye edilmiştir. Bu destek sürekli devam etmektedir.

Ciner Medya Grubu’na bağlı kuruluşlarımızın, sosyal sorumluluk kapsamında birçok örnek projeye sponsorluk yaptığı ve bu sponsorluklarının sayısının her geçen gün arttığı bilinmektedir.