Eğitim ve Öğrenime Destek

Ciner Grubu, Milli Eğitim’in hizmetine tam donanımlı 50 okul hediye etmeyi hedeflemiştir. Ayrıca grup Türkiye’nin sosyal ve kültürel hayatının gelişimine de katkı sağlamaktadır.
Milli eğitim ve öğretim sistemine destek

Ciner Grubu, vizyonu ve misyonları gereği ülkemiz ekonomisine katkılarını her geçen gün artan yatırımları ile sağlayıp istihdam ettiği personel sayısını sürekli artırırken, bir taraftan da özellikle başta eğitim olmak üzere ülkemizin sosyal ve kültürel gelişimine de katkılarını sürdürmektedir.

Bingöl depreminde hasar gören Çeltiksuyu Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nun 101 öğrencisine, Grup şirketlerimizden Havaş’ın da girişimi ve sponsorluğuyla İstanbul/Maslak’ta bulunan Darüşşafaka okullarında eğitim ve rehabilitasyon programı uygulanmış ve öğretim yılı sonunda tekrar ailelerinin yanına gönderilmişlerdir.

Eğitim kurumları inşaatları

Tamamen gönüllü katkılarımızla yapılan ve 11 adedi tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’mıza teslim edilen eğitim kurumlarımıza öğrencilerin eğitimi için gerekli tüm ihtiyaçlar karşılanmış, Milli Eğitim Bakanlığı’mızın projelerine uygun örnek ve modern eğitim tesisleri kurulmuştur. Ayrıca Afşin Turgay Ciner Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 2010 yılı içinde tamamlanmış ve eğitim için gerekli tüm ihtiyaçları sağlandıktan sonra hizmete sunulmuştur.

Hedefimiz; bu eğitim kurumlarımızın sayısını tüm yurt sathında artırarak devam ettirmek ve 50 adet eğitim kurumu inşasını tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığı’mıza ve öğrencilerimize hediye etmektir.

Burslar

Ciner Grubu, Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı’nın, şehit olan personelinin eğitim gören çocuklarına, bu kurumlarımızla koordineli olarak burs vermektedir. Halen toplam 100 şehit ailesinin çocuklarına, eğitim gördükleri okullarının seviyesine göre verilen bu burslar, onların eğitimleri tamamlanıncaya kadar sürdürülecek, mezun olanların yerine yeni öğrencilere burs verilmesine devam edilecektir.

BUGÜNE DEK NELER YAPILDI?

101 öğrenciye rehabilitasyon
– Bingöl depreminde hasar gören Çeltiksuyu Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nun 101 öğrencisine, Grup şirketlerinden Havaş’ın da girişimi ve sponsorluğuyla İstanbul/Maslak’ta bulunan Darüşşafaka okullarında eğitim ve rehabilitasyon programı uygulandı ve öğretim yılı sonunda tekrar ailelerinin yanına gönderildi.

Tamamlanan okullardaki öğrencilerin ihtiyaçları
– Grubun gönüllü katkılarıyla yapılan ve 11 adedi tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilen eğitim kurumlarına, öğrencilerin eğitimi için gerekli tüm ihtiyaçlar karşılandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın projelerine uygun örnek ve modern eğitim tesisleri kuruldu.

1000’e yakın şehit çocuğuna burs…
– Ciner Grubu, Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı’nın, şehit olan personelinin eğitim gören çocuklarına, bu kurumlarımızla koordineli olarak burs veriyor. Halen toplam 100 şehit ailesinin çocuklarına, eğitim gördükleri okullarının seviyesine göre verilen bu burslar, onların eğitimleri tamamlanıncaya kadar sürdürülecek, mezun olanların yerine yeni öğrencilere burs verilmeye devam edilecek. Grubun burs verdiği öğrenci sayısı bine ulaştı.

400 öğrenciye 2.5 milyon TL burs
– Ciner Grubu Şırnak Valiliği’nin belirlediği başarılı ve maddi gücü olmayan 400 Şırnaklı öğrenciye de her yıl toplam 2.5 milyon TL burs vermeye başlamıştır.